Metody fizjoterapii

Poznaj nasze metody, uznane na całym świecie

Oferta

Zespół

Praca

Kontakt

Cennik

Sprawdź również:

Terapia manualna dr Rakowskiego

 

Według dr Rakowskiego terapia manualna holistyczna zajmuje się leczeniem zaburzeń czynności narządu ruchu.

 

Metoda ta traktuje narząd ruchu jako bardzo ważną strukturę integrującą osobowość człowieka. Dr Rakowski stworzył nowatorski system pracy z pacjentem, postrzegając człowieka jako połączenie cielesności, psychiki i duchowości.

 

Dzięki odpowiednio dobranym technikom fizjoterapeuta jest w stanie pomóc w dolegliwościach, utrzymujących się w ciele pacjenta latami.

 

Dotyczy to zarówno narządu ruchu, jak i narządów wewnętrznych. Technika wpływa na znormalizowanie czynnościowej zmiany stanu tkanek. 

fot. Cezary Król i Jolanta Wikaryjczyk

 

 

Terapia manualna metodą Pierca Results System

 

Metoda opiera się na połączeniu dokładnego wywiadu klinicznego, badania podmiotowego i analizy zdjęć rentgenowskich. Skupia się na manipulacji w obrębie konkretnych, wymagających korekty kręgów, dzięki czemu jest bezpieczna dla pacjenta. Dokładna diagnoza i uważna analiza przypadku podnoszą skuteczność tej metody w postaci wyeliminowania dolegliwości bólowych i prawidłowego ustawienia kręgosłupa.

Igłoterapia

(suche igłowanie)

 

Polega ona na wprowadzeniu do mięśnia cienkiej igły akupunkturowej, bez iniekcji i żadnego leku, czego efektem jest rozluźnienie napiętego pasma mięśniowo - powięziowego.

Terapie

 

dr B. Czerwińskiej - Niezabitowskiej

(zdj.)

 

dr M. Kulesy - Mrowieckiej

 

Diagnostyka i rehabilitacja stawów skroniowo - żuchwowych.

Refleksoterapia stóp

 

Metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Masaże lecznicze

 

Powodują rozluźnienie napiętych taśm mięśniowo – powięziowych.

Terapia wisceralna - funkcjonalna terapia trzewii

 

Rodzaj terapii manualnej, wykonywanej na jamie brzusznej w celu poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych. Terapia dedykowana jest osobom, zmagającymi się z problemami żołądkowo - jelitowymi, takimi jak: niestrawność, wzdęcia / gazy, zespół jelita drażliwego.

Osteopatia

 

Metoda leczenia, która uwzględnia terapię na tkance miękkiej, kostnej, narządach wewnętrznych, oraz reguluje przepływ płynów w naszym organizmie, w efekcie czego osiągamy równowagę w ciele.

Integracja strukturalna wg Anatomy Trains

 

Jest metodą terapeutyczną wpływającą na elastyczność taśm mięśniowo - powięziowych w ciele człowieka. Terapeuta niweluje kompensację, związane ze złym użytkowaniem własnego ciała (praca, sport, styl życia, wychowanie, środowisko i emocje). Dzięki sprawnym dłoniom terapeuty następuje likwidacja bóli w ciele, a organizm osiąga równowagę.

Terapie prof. Rocabado

 

Dotyczy diagnostyki i leczenia dysfunkcji:

- czaszkowo-szyjnych

- czaszkowo-żuchwowych

 

Prof. Rocabado uważa, iż musi być zachowana równowaga pomiędzy tymi

obszarami, abyśmy mieli zachowany zdrowy staw skroniowo - żuchwowy.

Terapie CRAFTA

 

Leczenie dysfunkcji stawów skroniowych-żuchwowych

Leczenie dysfunkcji nerwów czaszkowych

Terapia Jensa Christiana Katzschnera

 

Polega na bardzo szczegółowej diagnostyce funkcjonalnej stawu skroniowo - żuchwowego, dzięki której możemy przeanalizować, zdiagnozować i zaplanować odpowiednią terapię.

Pinoterapia / pinopresura

 

Pinopresura została stworzona na gruncie polskim, jednak czerpie ze zdobyczy dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, a także technik medycyny manualnej, różnorodnych technik masażu. Opiera się na manipulacji krótkodźwigniowych, mobilizacji stawów, pinowania (dotykania skóry specjalnymi gwoździami), suchego igłowania czy technik mięśniowo - powięziowych.

Terapia czaszkowo - krzyżowa (cranio - sacral)

 

Polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej. Jej celem jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, których napięcie może powodować wiele dolegliwości.

P-DTR

 

P-DTR zwraca dużą uwagę na kontrolę motoryczną i tego w jaki sposób nasz mózg zawiaduje funkcją układu ruchu i percepcją naszego ciała.

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

X

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3