*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.

 

Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.

Adres e-mail:
Numer telefonu:
Imię i nazwisko:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość wysłana. Dziękujemy!
Proszę uzupełnić dane

Otwórz Google Maps i wyznacz trasę!

Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie
wymagane pola!
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie wymagane pola!

Media

Zespół

Oferta

Menu główne

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.

 

Polityka prywatności >>

masaż gdynia / urofizjoterapeuta / masaż leczniczy / fizjoterapeuta dziecięcy / zerwane więzadło / rwa kulszowa masaż / fizjoterapia stomatologiczna / skolioza / terapia czaszkowo krzyżowa / strzelająca szczęka / osteopata / rehabilitacja / łokieć tenisisty / fizjoterapeuta / nerw kulszowy / ból szyi / rwa barkowa / masaż powięziowy / kinesiotaping / masaż kręgosłupa / postawa / kłujący ból głowy / fizjoterapeuta gdynia / fizjoterapia dziecięca / fizjoterapia dzieci / zerwane więzadło krzyżowe / rehabilitacja gdynia / poradnia leczenia bólu / drenaż limfatyczny nóg / osteopatia co to / skrzywienie kręgosłupa / ból kręgosłupa lędźwiowego / ból barku / zwyrodnienie stawów / rzepka w kolanie / ból lędźwi / staw skroniowo żuchwowy / mięśnie dna miednicy / suche igłowanie / staw ramienny / zabiegi fizjoterapeutyczne / fizykoterapia zabiegi / masaż rehabilitacyjny

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk  |  Gdynia  |  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>

Kontakt:

 

Adres:

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

 

Recepcja:

+48 604 448 521

 

Adres e-mail:

edenmedic.gdynia@gmail.com

 

Godziny otwarcia / rejestracji:

 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 20:00

Akademia

Zaobserwuj nas:

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

Menu

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

22 listopada 2023
Zespół cieśni nadgarstka, zwany również zespołem cieśniłowym nadgarstka, to powszechna dolegliwość, która dotyka wiele osób. Występuje, gdy nerw środkowy, który przebiega przez kanalik nerwowy w nadgarstku, jest uciskany lub drażniony.
06 listopada 2023
Nerwica żołądka jest jednym z najczęstszych schorzeń trawiennych, które występuje w wyniku zaburzeń emocjonalnych i stanów psychicznych. Jest to zespół dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy żołądka, które nie mają potwierdzonej
18 października 2023
Ból w okolicach ucha to powszechny problem, którego przyczyną może być dysfunkcja stawu skroniowo - żuchwowego. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia, dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów bólu w
18 października 2023

Ból w okolicach ucha - jako objaw dysfunkcji stawu skroniowo - żuchwowego

Ból w okolicach ucha to powszechny problem, którego przyczyną może być dysfunkcja stawu skroniowo - żuchwowego. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia, dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów bólu w tym obszarze.

 

W momencie odczuwania bólu w okolicach ucha, warto zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych objawów, które wskazują na możliwość dysfunkcji stawu skroniowo - żuchwowego:

 

I. Ból: może występować w okolicach stawu skroniowo-żuchwowego, czyli na twarzy, szczęce, skroniach lub w okolicy ucha. Może być odczuwany jako tępy, pulsujący lub palący.

 

II. Trudności w rozwieraniu ust: Osoby z częstymi problemami mogą doświadczać trudności w rozwarciu ust, co może sprawić kłopoty w jedzeniu, mówieniu lub czyszczeniu zębów.

 

III. Sztywność lub ograniczenie ruchomości stawu skroniowo-żuchwowego: Może występować trudność w otwieraniu lub zamykaniu ust, a także w ruchach bocznych lub przód-tył żuchwą.

 

IV. Szumy w uszach: Niektórzy pacjenci skarżą się na szumy lub szmer w jednym lub obu uszach. Czasami te dźwięki mogą być hałasem tarcia wewnątrz stawu.

 

V. Problemy ze zgryzem: Osoby z tym problemem mogą odczuwać dyskomfort lub niewygodę podczas gryzienia jedzenia. Może występować uczucie nieregularnego lub niewłaściwego zgryzu - uczucie, jakby zęby do siebie nie pasowały, wypada pokarm z buzi lub po prostu czujemy jakąś niestabilność.

 

VI. Bóle głowy i szyi: Dysfunkcja może powodować bóle głowy, w tym migreny, bóle napięciowe i twarzowo-głowowe. Może również wpływać na szyję, powodując dyskomfort i sztywność.

 

Pacjenci z tym problemem często odczuwają także inne objawy, takie jak: skurcze mięśni twarzy, szarpnięcia mięśniowe lub suchość w ustach.

 

 

PRZYCZYNY DYSFUNKCJI STAWU SKRONIOWO - ŻUCHWOWEGO MOGĄ BYĆ RÓŻNORODNE

 

Często wynikają one z niewłaściwej higieny postawy, np. utrzymywania długotrwałej pozycji głowy w niekorzystnym ułożeniu, takiej jak praca przy biurku czy korzystanie z telefonu komórkowego. 

 

Możliwe też, że jest to efekt urazu, stresu, nadwyrężenia mięśni żuchwy czy stawu. Przyczyną może być również dysfunkcja odcinka szyjnego kręgosłupa i nieprawidłowe kontakty zębowe, a także choroby organiczne lub brak podparć zębowych (brak zębów).

 

 

JAK ZNIWELOWAĆ BÓL W OKOLICACH UCHA?

 

1. Na początek, należy unikać gumy do żucia oraz twardych pokarmów, które mogą obciążać staw.

 

2. Termofor lub butelka z ciepłą wodą przyłożona na obolałe miejsce również może przynieść ulgę, ponieważ ciepło działa przeciwbólowo oraz rozluźnia mięśnie.

 

3.Ważne jest także odpowiednie rozluźnianie stawu poprzez wykonywanie delikatnych masażów mięśni żuchwy.

 

 

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

 

Badania profesora Rocabado, na których opieramy leczenie naszych Pacjentów stwierdzają, że 50% problemów w stawie skroniowo - żuchwowym wynika z nieprawidłowej okluzji, czyli nieprawidłowych kontaktów zębowych. Dotyczy to zarówno leczenia ortodontycznego, jak i protetycznego. Drugie 50% zakłada dopiero dysfunkcję odcinka szyjnego kręgosłupa.

 

 

WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE STAW SKRONIOWO - ŻUCHWOWY JEST ODBIORCĄ PROBLEMU, A NIE NADAWCĄ
… dlatego wyleczenie nadawcy jest olbrzymią gwarancją na sukces terapeutyczno - leczniczy.

 

Nie można więc pomijać tutaj roli lekarzy. W przypadku dolegliwości zalecamy przede wszystkim wizytę u laryngologa, bądź otolaryngologa. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnej choroby organicznej, to wtedy zazwyczaj taki ból ucha wynika z dysfunkcji stawu.

 

Wówczas warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Poprzez różnorodne techniki manualne czy ćwiczenia wzmacniające, specjalista może pomóc w przywróceniu prawidłowej funkcji tego stawu.

 

 

ZABLOKOWANIE STAWU SKRONIOWO ŻUCHWOWEGO

 

Kiedy natomiast odczuwałeś trzaski lub akustykę w stawie i nagle przestałeś to słyszeć, ale rozpoczęła się niemożność otwierania ust – masz do czynienia z zablokowaniem w stawie.

 

Należy w takim przypadku udać się do fizjoterapeutów lub lekarzy, którzy się na tym znają – a nie do fizjoterapeutów stomatologicznych (którzy będą wyłącznie masowali mięśnia żwacza) czy lekarzy, którzy również nie są w stanie pomóc i na siłę będą próbowali leczyć Pacjenta kontaktami zębowymi.

 

W naszej klinice fizjoterapeutycznej leczenie dysfunkcji stawu skroniowo - żuchwowego jest jednym z głównych obszarów działania, a w swoim zespole posiadamy fizjoterapeutów, którzy pracowali już z każdą, nawet najbardziej uciążliwą dolegliwością.

 

 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w leczeniu swojej dysfunkcji, serdecznie zapraszamy do kontaktu.