*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.
Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.
Media
Zespół
Oferta
Menu główne
Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.
Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia | 2024 | Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>
Adres:
Recepcja:
+48 604 448 521
Adres e-mail:
edenmedic.gdynia@gmail.com
Godziny otwarcia / rejestracji:
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00
Zaobserwuj nas:
tel. kom. 604 448 521
Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3
Menu
tel. kom. 604 448 521
Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3
Terapia manualna to metoda fizjoterapii, która wykorzystuje cały wachlarz technik, chwytów i pozycji ułożeniowych pacjenta. Stosuje się w niej techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne - po to, aby wykryć przyczynę i opracować metody leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu.
NA CZYM DOKŁADNIE TO POLEGA?
Jej pierwszym z elementów jest wywiad z pacjentem, a także badanie fizykalne oraz testy diagnostyczne. Czasem wymagane są również dodatkowe badania, jak np. zdjęcie rentgenowskie czy rezonans magnetyczny.
Najpowszechniejszym, spotykanym problemem w obszarze dysfunkcji narządu ruchu jest zablokowanie stawu. Co ważne, taki stan jest odwracalny i dotyczy zazwyczaj kilku kierunków ruchu.
Terapeuta używa zróżnicowanych technik i metod zabiegowych - pchnięć, mobilizacji i manipulacji. Wszystko w ściśle określonych kierunkach - z odpowiednią siłą i prędkością, stosując właściwe ułożenie ciała.
TERAPIĘ MANUALNĄ CECHUJE WYSOKA SKUTECZNOŚĆ!
Często ból po terapii manualnej ustaje całkowicie
Głównymi wskazaniami do terapii manualnej są wszelkiego rodzaju bóle mięśni, migreny i zawroty głowy, bóle wynikające z urazów, dyskopatia, wady postawy ciała, kręgozmyk, rwa kulszowa, zablokowania stawów, zmiany przeciążeniowe kręgosłupa czy napięciowe bóle tułowia i głowy.
CZYM SIĘ RÓŻNI TERAPIA MANUALNA OD MASAŻU LECZNICZEGO?
Bardzo często pacjenci nazywają terapię manualną – masażem. Jest to stwierdzenie błędne. W obydwóch przypadkach dochodzi do pracy za pomocą rąk fizjoterapeuty, natomiast całkowicie różnią się metody i techniki leczenia.
MASAŻ LECZNICZY
Masaż stosuje się przede wszystkim dla regeneracji i rozluźnienia mięśni. Jest to bardziej forma profilatyki niż samego leczenia. Masaże wykonuje się m.in. przy użyciu oliwki, a najczęściej spotykanymi technikami jest m.in. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie czy wałkowanie.
O ile nie mamy do czynienia z większymi problamami zdrowotnymi, masaż leczniczy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobów na poprawę samopoczucia, odprężenie, zwiększenie odporności czy zmniejszenie negatywnego oddziaływania stresu.
TERAPIA MANUALNA
Terapię wykonuje się bezpośrednio w leczeniu wszelakich dolegliwości bólowych oraz ograniczeń ruchowych. Często jest ona następstwem doznanych urazów, kontuzji czy innych zabiegów i operacji.
Terapia manualna to połączenie leczenia diagnostycznego i terapeutycznego zaburzeń narządów ruchu – mięśni, więzadeł, stawów kręgosłupa, powięzi, barków, łokcie, kolan czy bioder.
Jest metodą leczenia holistycznego, polegającą na przywróceniu harmonii we wszystkich obszarach życia, a nie tylko na leczeniu danego fragmentu ludzkiego organizmu.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ?
Zabiegi terapii manualnej wykonuje się na odkrytej części ciała, poddawanej zabiegowi. Pozwala to na prezycyjne ułożenie rąk fizjoterapeuty, co jest niezbędne do tego, aby wykonywać dane techniki w 100% skutecznie. Jeśli chodzi o strój, warto zadbać o to, aby była to odzież niekrępująca ruchów – np. odzież sportowa.
Aby usprawnić wstępny wywiad należy przygotować również wszystkie aktualne wyniki badań, a także poinformować terapeutę o przyjmowanych lekach i dodatkowych schorzeniach – wszystko po to, aby cały proces leczenia był możliwie jak najbardziej efektywny i bezpieczny dla pacjenta.
Częstotliwość zabiegów jest uzależniona od rodzaju dysfunkcji oraz charakteru dolegliwości.
Zmagasz się z dolegliwościami, o których piszemy powyżej? Skontaktuj się z nami i omów na konsultację, w ramach której przeanalizujemy Twój przypadek, a także zaproponujemy i pokażemy Ci, na czym polegać będzie nasza praca z Twoją dolegliwością i w jaki sposób będziemy dążyć do przywrócenia prawidłowych funkcji Twojego organizmu.