*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.

 

Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.

Adres e-mail:
Numer telefonu:
Imię i nazwisko:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość wysłana. Dziękujemy!
Proszę uzupełnić dane

Otwórz Google Maps i wyznacz trasę!

Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie
wymagane pola!
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie wymagane pola!

Media

Zespół

Oferta

Menu główne

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.

 

Polityka prywatności >>

masaż gdynia / urofizjoterapeuta / masaż leczniczy / fizjoterapeuta dziecięcy / zerwane więzadło / rwa kulszowa masaż / fizjoterapia stomatologiczna / skolioza / terapia czaszkowo krzyżowa / strzelająca szczęka / osteopata / rehabilitacja / łokieć tenisisty / fizjoterapeuta / nerw kulszowy / ból szyi / rwa barkowa / masaż powięziowy / kinesiotaping / masaż kręgosłupa / postawa / kłujący ból głowy / fizjoterapeuta gdynia / fizjoterapia dziecięca / fizjoterapia dzieci / zerwane więzadło krzyżowe / rehabilitacja gdynia / poradnia leczenia bólu / drenaż limfatyczny nóg / osteopatia co to / skrzywienie kręgosłupa / ból kręgosłupa lędźwiowego / ból barku / zwyrodnienie stawów / rzepka w kolanie / ból lędźwi / staw skroniowo żuchwowy / mięśnie dna miednicy / suche igłowanie / staw ramienny / zabiegi fizjoterapeutyczne / fizykoterapia zabiegi / masaż rehabilitacyjny

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk  |  Gdynia  |  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>

Kontakt:

 

Adres:

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

 

Recepcja:

+48 604 448 521

 

Adres e-mail:

edenmedic.gdynia@gmail.com

 

Godziny otwarcia / rejestracji:

 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 20:00

Akademia

Zaobserwuj nas:

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

Menu

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

22 listopada 2023
Zespół cieśni nadgarstka, zwany również zespołem cieśniłowym nadgarstka, to powszechna dolegliwość, która dotyka wiele osób. Występuje, gdy nerw środkowy, który przebiega przez kanalik nerwowy w nadgarstku, jest uciskany lub drażniony.
06 listopada 2023
Nerwica żołądka jest jednym z najczęstszych schorzeń trawiennych, które występuje w wyniku zaburzeń emocjonalnych i stanów psychicznych. Jest to zespół dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy żołądka, które nie mają potwierdzonej
18 października 2023
Ból w okolicach ucha to powszechny problem, którego przyczyną może być dysfunkcja stawu skroniowo - żuchwowego. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia, dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów bólu w
12 czerwca 2023

Co to jest terapia manualna i czym różni się od masażu leczniczego?

Terapia manualna to metoda fizjoterapii, która wykorzystuje cały wachlarz technik, chwytów i pozycji ułożeniowych pacjenta. Stosuje się w niej techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne - po to, aby wykryć przyczynę i opracować metody leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu.

 

NA CZYM DOKŁADNIE TO POLEGA?

 

Jej pierwszym z elementów jest wywiad z pacjentem, a także badanie fizykalne oraz testy diagnostyczne. Czasem wymagane są również dodatkowe badania, jak np. zdjęcie rentgenowskie czy rezonans magnetyczny.

 

Najpowszechniejszym, spotykanym problemem w obszarze dysfunkcji narządu ruchu jest zablokowanie stawu. Co ważne, taki stan jest odwracalny i dotyczy zazwyczaj kilku kierunków ruchu.

 

Terapeuta używa zróżnicowanych technik i metod zabiegowych - pchnięć, mobilizacji i manipulacji. Wszystko w ściśle określonych kierunkach - z odpowiednią siłą i prędkością, stosując właściwe ułożenie ciała.

 

 

TERAPIĘ MANUALNĄ CECHUJE WYSOKA SKUTECZNOŚĆ!

Często ból po terapii manualnej ustaje całkowicie

 

Głównymi wskazaniami do terapii manualnej są wszelkiego rodzaju bóle mięśni, migreny i zawroty głowy, bóle wynikające z urazów, dyskopatia, wady postawy ciała, kręgozmyk, rwa kulszowa, zablokowania stawów, zmiany przeciążeniowe kręgosłupa czy napięciowe bóle tułowia i głowy.

 

 

CZYM SIĘ RÓŻNI TERAPIA MANUALNA OD MASAŻU LECZNICZEGO?

 

Bardzo często pacjenci nazywają terapię manualną – masażem. Jest to stwierdzenie błędne. W obydwóch przypadkach dochodzi do pracy za pomocą rąk fizjoterapeuty, natomiast całkowicie różnią się metody i techniki leczenia.

 

 

MASAŻ LECZNICZY

 

Masaż stosuje się przede wszystkim dla regeneracji i rozluźnienia mięśni. Jest to bardziej forma profilatyki niż samego leczenia. Masaże wykonuje się m.in. przy użyciu oliwki, a najczęściej spotykanymi technikami jest m.in. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie czy wałkowanie.

 

O ile nie mamy do czynienia z większymi problamami zdrowotnymi, masaż leczniczy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobów na poprawę samopoczucia, odprężenie, zwiększenie odporności czy zmniejszenie negatywnego oddziaływania stresu.

 

 

TERAPIA MANUALNA

 

Terapię wykonuje się bezpośrednio w leczeniu wszelakich dolegliwości bólowych oraz ograniczeń ruchowych. Często jest ona następstwem doznanych urazów, kontuzji czy innych zabiegów i operacji.

 

Terapia manualna to połączenie leczenia diagnostycznego i terapeutycznego zaburzeń narządów ruchu – mięśni, więzadeł, stawów kręgosłupa, powięzi, barków, łokcie, kolan czy bioder.

 

Jest metodą leczenia holistycznego, polegającą na przywróceniu harmonii we wszystkich obszarach życia, a nie tylko na leczeniu danego fragmentu ludzkiego organizmu.

 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ?

 

Zabiegi terapii manualnej wykonuje się na odkrytej części ciała, poddawanej zabiegowi. Pozwala to na prezycyjne ułożenie rąk fizjoterapeuty, co jest niezbędne do tego, aby wykonywać dane techniki w 100% skutecznie. Jeśli chodzi o strój, warto zadbać o to, aby była to odzież niekrępująca ruchów – np. odzież sportowa.

 

Aby usprawnić wstępny wywiad należy przygotować również wszystkie aktualne wyniki badań, a także poinformować terapeutę o przyjmowanych lekach i dodatkowych schorzeniach – wszystko po to, aby cały proces leczenia był możliwie jak najbardziej efektywny i bezpieczny dla pacjenta.

 

Częstotliwość zabiegów jest uzależniona od rodzaju dysfunkcji oraz charakteru dolegliwości.

 

Zmagasz się z dolegliwościami, o których piszemy powyżej? Skontaktuj się z nami i omów na konsultację, w ramach której przeanalizujemy Twój przypadek, a także zaproponujemy i pokażemy Ci, na czym polegać będzie nasza praca z Twoją dolegliwością i w jaki sposób będziemy dążyć do przywrócenia prawidłowych funkcji Twojego organizmu.