*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.

 

Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.

Adres e-mail:
Numer telefonu:
Imię i nazwisko:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość wysłana. Dziękujemy!
Proszę uzupełnić dane

Otwórz Google Maps i wyznacz trasę!

Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie
wymagane pola!
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie wymagane pola!

Media

Zespół

Oferta

Menu główne

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.

 

Polityka prywatności >>

masaż gdynia / urofizjoterapeuta / masaż leczniczy / fizjoterapeuta dziecięcy / zerwane więzadło / rwa kulszowa masaż / fizjoterapia stomatologiczna / skolioza / terapia czaszkowo krzyżowa / strzelająca szczęka / osteopata / rehabilitacja / łokieć tenisisty / fizjoterapeuta / nerw kulszowy / ból szyi / rwa barkowa / masaż powięziowy / kinesiotaping / masaż kręgosłupa / postawa / kłujący ból głowy / fizjoterapeuta gdynia / fizjoterapia dziecięca / fizjoterapia dzieci / zerwane więzadło krzyżowe / rehabilitacja gdynia / poradnia leczenia bólu / drenaż limfatyczny nóg / osteopatia co to / skrzywienie kręgosłupa / ból kręgosłupa lędźwiowego / ból barku / zwyrodnienie stawów / rzepka w kolanie / ból lędźwi / staw skroniowo żuchwowy / mięśnie dna miednicy / suche igłowanie / staw ramienny / zabiegi fizjoterapeutyczne / fizykoterapia zabiegi / masaż rehabilitacyjny

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk  |  Gdynia  |  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>

Kontakt:

 

Adres:

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

 

Recepcja:

+48 604 448 521

 

Adres e-mail:

edenmedic.gdynia@gmail.com

 

Godziny otwarcia / rejestracji:

 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 20:00

Akademia

Zaobserwuj nas:

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

Menu

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

22 listopada 2023
Zapraszamy na udziału w 3-dniowym szkoleniu: DIAGNOSTYCZNA ANALIZA MANUALNA NARZĄDU ŻUCIA (SSŻ), które odbędzie się w dniach 15-17 marca 2024r. w Sopocie. Całość szkolenia poprowadzi Jolanta Wikaryjczyk. W pierwszym dniu
22 listopada 2023
Zespół cieśni nadgarstka, zwany również zespołem cieśniłowym nadgarstka, to powszechna dolegliwość, która dotyka wiele osób. Występuje, gdy nerw środkowy, który przebiega przez kanalik nerwowy w nadgarstku, jest uciskany lub drażniony.
06 listopada 2023
Nerwica żołądka jest jednym z najczęstszych schorzeń trawiennych, które występuje w wyniku zaburzeń emocjonalnych i stanów psychicznych. Jest to zespół dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy żołądka, które nie mają potwierdzonej
12 czerwca 2023

Jak prawidłowo dbać o nasze kolana?

Staw kolanowy to jeden z największych i najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim ciele. Jest to połączenie trzech kości: kości udowej, kości piszczelowej oraz kości rzepki. Staw kolanowy pozwala na zginanie i prostowanie nogi, a także na pewne ruchy obrotowe. Niestety jest on także podatny na urazy, takie jak skręcenie stawu kolanowego.

 


NIEPRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE PRZYCZYNĄ SKRĘCENIA KOLANA

 

Skręcenie kolana pojawia się dość często, przede wszystkim wśród sportowców – wyczynowych, i tych uprawiających sport amatorsko. Ryzyko urazu jest wysokie podczas wykonywania czynności obciążających kończyny w trakcie zginania lub skręcania.

 

Wśród najczęstszych przyczyn są te, wynikające z dużych przeciążeń w trakcie nagłych zatrzymań i zmiany kierunku biegu, które są nieodłącznym elementem podczas uprawiania niektórych sportów wyczynowych i dynamicznych, takich jak np. piłka nożna czy hokej. 

 

Najczęściej urazy spowodowane są niewłaściwą lub nadmierną aktywnością fizyczną bez uprzedniego przygotowania!

 


NIE BAGATELIZUJMY SYGNAŁÓW, KTÓRE WYSYŁA NAM ORGANIZM

 

Pierwsze objawy, których możemy doświadczać są nagłe bóle, odczuwane zarówno podczas ruchu, jak i w spoczynku. Obserwujmy również wszelkiego rodzaju obrzęki – może to być sygnał, że nasze więzadła lub inne struktury stawu kolanowego uległy uszkodzeniu, a w okolicach stawu zaczyna gromadzić się płyn. W wyniku urazu więzadeł, naczyń krwionośnych lub innych tkanek, w okolicach stawu kolanowego może pojawić się też zasinienie.

 

Ponadto skręcenie lub nadwyrężenie więzadeł może wpłynąć na stabilność stawu kolanowego, co prowadzi do uczucia chwiejności, niestabilności lub trudności w utrzymaniu równowagi podczas chodzenia lub wykonywania ruchów (trudności w poruszaniu stawem).

 


JAK DIAGNOZUJE SIĘ URAZ STAWU KOLANOWEGO?

 

Podstawą diagnostyki jest wywiad i odpowiednie badanie lekarskie. Ważne jest, aby w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów urazu stawu kolanowego skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który przeprowadzi odpowiednie badania fizyczne oraz badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny, zdjęcie RTG czy USG w celu dokładnego zrozumienia zakresu urazu i odpowiedniej terapii. 

 

Leczenie może obejmować odpoczynek, terapię fizyczną, stosowanie lodu, unieruchomienie, a w niektórych przypadkach, gdy uraz jest bardziej poważny, nawet interwencję chirurgiczną. 

 

Wczesne leczenie i rehabilitacja mogą pomóc w szybszym powrocie do aktywności i minimalizacji powikłań!

 


JAK PROFILAKTYCZNE DBAĆ O NASZE KOLANA?

 

1. Rozgrzewka - przed każdą aktywnością fizyczną pamiętajmy o rozgrzewce – jest to naprawdę bardzo istotny aspekt, pod względem przygotowania naszych mięśni i więzadeł do obciążenia.

 

2. Prawidłowa dieta - utrzymywanie prawidłowej wagi powoduje mniejszy nacisk na kolana, natomiast nadwaga znacząco zwiększa obciążenie stawów kolanowych.

 

3. Sport - jest wiele sportów, które mogą pomoc w utrzymaniu kolan w dobrej kondycji. Wśród nich m.in.:

 

- jazda na rowerze - ma niski wpływ na stawy oraz minimalizuje obciążenie kolan, zapewniając przy tym wydajny trening dla mięśni nóg

- nordic walking - intensywna forma chodzenia z użyciem kijków angażuje mięśnie nóg, ramion i tułowia, ale jednocześnie stawia małe obciążenie na kolana

- gimnastyka w wodzie (aqua aerobik) - zapewnia dobry trening, jednocześnie chroniąc nasze kolana przed przeciążeniem

 


Pamiętajmy, zdrowie mamy tylko jedno, a nieleczone urazy potrafią odbijać się na naszej ruchomości latami – powodując coraz to większy dyskomfort i coraz większe komplikacje, związane z powrotem do pełnej kondycji. Korzystajmy z pomocy specjalistów, którzy zdiagnozują naszą dolegliwość i rozwiążą problemy zdrowotne w początkowym stadium ich występowania.