*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.
Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.
Media
Zespół
Oferta
Menu główne
Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.
Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia | 2024 | Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>
Adres:
Recepcja:
+48 604 448 521
Adres e-mail:
edenmedic.gdynia@gmail.com
Godziny otwarcia / rejestracji:
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00
Zaobserwuj nas:
tel. kom. 604 448 521
Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3
Menu
tel. kom. 604 448 521
Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3
Aktywność fizyczna ma wiele korzystnych efektów dla naszego organizmu. Zarówno regularne ćwiczenia aerobowe, jak i trening siłowy przynoszą szereg pozytywnych wpływów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.
UKŁAD NERWOWY
Badania wykazały, że aktywność fizyczna może wpływać pozytywnie na funkcje poznawcze, takie jak pamięć, uwaga, zdolności przetwarzania informacji i umiejętność podejmowania decyzji. Ćwiczenia pomagają w redukcji stresu i lęku i wspomagają wydzielanie endorfin, które działają jako naturalne przeciwdepresanty, podnosząc nasz nastrój i ogólne samopoczucie. Treningi obniżają też ryzyko rozwoju Alzheimera i choroba Parkinsona.
UKŁAD PODPOROWY
Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, co może pomóc w ochronie i utrzymaniu kości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób starszych lub z osteoporozą. Rozciąganie i ćwiczenia poprawiają elastyczność i ruchomość stawów, co może pomóc nam zmniejszyć ryzyko urazów i pomóc w utrzymaniu pełnej sprawności ruchowej.
UKŁAD ODDECHOWY
Aktywność fizyczna, zwłaszcza ta wymagająca większego wysiłku oddechowego, pomaga wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za oddychanie, takie jak przepona i mięśnie międzyżebrowe. Pozwala to na zwiększenie objętości naszych płuc. Świadome oddychanie podczas aktywności fizycznej może zredukować ryzyko zadławienia się lub zbyt płytkiego oddychania. Może także zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc (POChP) czy astma.
UKŁAD POKARMOWY
Regularne treningi mogą przyspieszyć tempo trawienia, co pomaga w lepszym wykorzystaniu składników odżywczych z pożywienia. Poprawia to także ruchliwość jelit i zmniejsza ryzyko zaparć. Ćwiczenia fizyczne są kluczowe w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Nadmierne tkanki tłuszczowej i otyłość mogą prowadzić do różnych problemów trawiennych oraz chorób przewodu pokarmowego, takich jak zgaga, choroba refluksowa przełyku, zaparcia czy wrzody żołądka.
RUCH, ĆWICZENIA I TRENINGI JAK NAJBARDZIEJ NA TAK!
Podsumowując - regularne ćwiczenia poprawiają wydolność serca i układu krążenia, wzmacniają mięśnie i kości, wspomagają utratę masy ciała oraz redukują ryzyko chorób przewlekłych. Dodatkowo, aktywność fizyczna wpływa na zdrowie psychiczne, zmniejszając poziom stresu i poprawiając nastrój.
Warto więc włączyć aktywność fizyczną do swojego codziennego życia, aby czerpać z tych korzyści dla zdrowia i dobrej kondycji. Powodzenia!