*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.

 

Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.

Adres e-mail:
Numer telefonu:
Imię i nazwisko:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość wysłana. Dziękujemy!
Proszę uzupełnić dane

Otwórz Google Maps i wyznacz trasę!

Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie
wymagane pola!
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie wymagane pola!

Media

Zespół

Oferta

Menu główne

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.

 

Polityka prywatności >>

masaż gdynia / urofizjoterapeuta / masaż leczniczy / fizjoterapeuta dziecięcy / zerwane więzadło / rwa kulszowa masaż / fizjoterapia stomatologiczna / skolioza / terapia czaszkowo krzyżowa / strzelająca szczęka / osteopata / rehabilitacja / łokieć tenisisty / fizjoterapeuta / nerw kulszowy / ból szyi / rwa barkowa / masaż powięziowy / kinesiotaping / masaż kręgosłupa / postawa / kłujący ból głowy / fizjoterapeuta gdynia / fizjoterapia dziecięca / fizjoterapia dzieci / zerwane więzadło krzyżowe / rehabilitacja gdynia / poradnia leczenia bólu / drenaż limfatyczny nóg / osteopatia co to / skrzywienie kręgosłupa / ból kręgosłupa lędźwiowego / ból barku / zwyrodnienie stawów / rzepka w kolanie / ból lędźwi / staw skroniowo żuchwowy / mięśnie dna miednicy / suche igłowanie / staw ramienny / zabiegi fizjoterapeutyczne / fizykoterapia zabiegi / masaż rehabilitacyjny

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk  |  Gdynia  |  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>

Kontakt:

 

Adres:

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

 

Recepcja:

+48 604 448 521

 

Adres e-mail:

edenmedic.gdynia@gmail.com

 

Godziny otwarcia / rejestracji:

 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 20:00

Akademia

Zaobserwuj nas:

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

Menu

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

22 listopada 2023
Zapraszamy na udziału w 3-dniowym szkoleniu: DIAGNOSTYCZNA ANALIZA MANUALNA NARZĄDU ŻUCIA (SSŻ), które odbędzie się w dniach 15-17 marca 2024r. w Sopocie. Całość szkolenia poprowadzi Jolanta Wikaryjczyk. W pierwszym dniu
22 listopada 2023
Zespół cieśni nadgarstka, zwany również zespołem cieśniłowym nadgarstka, to powszechna dolegliwość, która dotyka wiele osób. Występuje, gdy nerw środkowy, który przebiega przez kanalik nerwowy w nadgarstku, jest uciskany lub drażniony.
06 listopada 2023
Nerwica żołądka jest jednym z najczęstszych schorzeń trawiennych, które występuje w wyniku zaburzeń emocjonalnych i stanów psychicznych. Jest to zespół dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy żołądka, które nie mają potwierdzonej
12 czerwca 2023

Poród i rehabilitacja poporodowa okiem fizjoterapeuty

Okres ciąży to niebywale wspaniały czas dla wielu kobiet, w którym przygotowują się do nowej roli w życiu. Zwykle nie jest to jednak dla nich łatwy czas. Wszystko z powodu licznych dolegliwości bólowych, wynikających szczególnie ze zmian postawy, a także masy ciała i zmian hormonalnych. Podpowiadamy, jak stworzyć u młodej mamy korzystne warunki do przyjęcia na świat młodej istoty.

 

Problemy uroginekologiczne dotyczą bardzo intymnej sfery naszego życia. Stąd często zwlekamy z wizytą u specjalisty, co prowadzi do zwiększania się skali narastających problemów zdrowotnych. Pamiętajcie Drogie Mamy, aby nie ignorować i nie zwlekać z tą decyzją – zwłaszcza, że nieprzyjemne objawy, można w bardzo komfortowy sposób łagodzić za pomocą odpowiednio dobranych technik.

 

 

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

 

Fizjoterapia uroginekologiczna to przede wszystkim profilaktyka i leczenie zaburzeń w obrębie miednicy mniejszej oraz dysfunkcji mięśni dna miednicy. Problemy w tym obszarze mogą występować u każdej kobiety – niemniej ciąża jest czynnikiem, który sprzyja ich rozwojowi.

 

Jest to idealna forma leczenia dla kobiet – zarówno tych, które przygotowują się do ciąży, już w niej są lub niedawno urodziły.

 

Oprócz profilaktycznego zastosowania, warto w tym okresie uwzględnić takie dolegliwości, jak nietrzymanie lub trudności w oddawaniu moczu, bóle okolic intymnych i w obrębie macicy, bóle kości ogonowej, obniżenie narządów rodnych, bolesne miesiączki czy bóle podczas stosunku.

 

 

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA?

 

Fizjoterapia uroginekologiczna rozpoczyna się od wnikliwego wywiadu z pacjentką, który ma na celu dokładne zapoznanie się z problemem. W tym celu warto podawać jak najwięcej szczegółów powstałej dolegliwości, a także poinformować o wszelkich, wcześniejszych działaniach i formach leczenia, które całkowicie lub częściowo nie zdały rezultatu.

 

Fizjoterapeuta przechodzi następnie do oceny postawy ciała, a także wzorców ruchowych u pacjentki. Ocenia on wówczas, jak podczas oddychania poruszają się żebra i mostek oraz jak pracuje przepona, a także palpacyjnie bada jamę brzuszną oraz ocenia mięśnie brzucha i aktywność kresy białej (miejsce styku mięśni prostych brzucha).

 

Na końcu mamy do czynienia z badaniem mięśni dna miednicy - badając palpacyjnie okolice krocza albo przezpochwowo (za zgodą pacjentki).

 

 

PRZYGOTOWANIE DO PORODU

 

W trakcie ciąży w ciele kobiety zachodzą ogromne zmiany. Przesuwa się m.in. środek ciężkości, a miednica ulega przodopochyleniu. Zwiększa się też jama brzuszna i rozciągają się mięśnie brzucha. Choć są to zmiany typowe dla okresu ciąży - mogą powodować dyskomfort.

 

Przyszłej mamie pokazujemy, w jaki sposób może go minimalizować poprzez ćwiczenia gimnastyczne lub przyjmowanie odpowiednich pozycji podczas wykonywania codziennych czynności. Uczymy też pacjentkę prawidłowego sposobu oddychania oraz napinania i rozluźniania mięśni dna miednicy. Wszystkie te ćwiczenia mają na celu przygotować kobietę na trudy porodu i zmniejszyć ryzyko ewentualnych powikłań.

 

Warto zaznaczyć, że współpraca z fizjoterapeutą powinna zacząć się nie wcześniej niż w II trymestrze ciąży – wtedy, kiedy kobieta czuje się już lepiej i spada ryzyko poronienia.

 

 

REHABILITACJA PO PORODZIE

 

Dość częstym powikłaniem po ciąży i porodzie jest rozejście się spojenia łonowego. To wiąże się z odczuwaniem bólu - zwłaszcza podczas podnoszenia cięższych przedmiotów.

 

Leczenie tej przypadłości polega przede wszystkim na oszczędnym trybie życia oraz wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty.

 

Jeśli doskwierają Tobie dolegliwości, o których piszemy powyżej lub po prostu – chcesz profilaktycznie zapobiec problemom w przyszłości, poszukaj fizjoterapeuty uroginekologicznego w swojej miejscowości.