*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.

 

Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.

Adres e-mail:
Numer telefonu:
Imię i nazwisko:
Treść wiadomości:
Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość wysłana. Dziękujemy!
Proszę uzupełnić dane

Otwórz Google Maps i wyznacz trasę!

Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie
wymagane pola!
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
Twój e-mail*:
Treść wiadomości*:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękuję!
Skontaktuję się z Tobą niebawem.
Proszę, wypełnij wszystkie wymagane pola!

Media

Zespół

Oferta

Menu główne

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.

 

Polityka prywatności >>

masaż gdynia / urofizjoterapeuta / masaż leczniczy / fizjoterapeuta dziecięcy / zerwane więzadło / rwa kulszowa masaż / fizjoterapia stomatologiczna / skolioza / terapia czaszkowo krzyżowa / strzelająca szczęka / osteopata / rehabilitacja / łokieć tenisisty / fizjoterapeuta / nerw kulszowy / ból szyi / rwa barkowa / masaż powięziowy / kinesiotaping / masaż kręgosłupa / postawa / kłujący ból głowy / fizjoterapeuta gdynia / fizjoterapia dziecięca / fizjoterapia dzieci / zerwane więzadło krzyżowe / rehabilitacja gdynia / poradnia leczenia bólu / drenaż limfatyczny nóg / osteopatia co to / skrzywienie kręgosłupa / ból kręgosłupa lędźwiowego / ból barku / zwyrodnienie stawów / rzepka w kolanie / ból lędźwi / staw skroniowo żuchwowy / mięśnie dna miednicy / suche igłowanie / staw ramienny / zabiegi fizjoterapeutyczne / fizykoterapia zabiegi / masaż rehabilitacyjny

Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk  |  Gdynia  |  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>

Kontakt:

 

Adres:

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

 

Recepcja:

+48 604 448 521

 

Adres e-mail:

edenmedic.gdynia@gmail.com

 

Godziny otwarcia / rejestracji:

 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 20:00

Akademia

Zaobserwuj nas:

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

Menu

tel. kom. 604 448 521

Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3

12 czerwca 2023
Aktywność fizyczna ma wiele korzystnych efektów dla naszego organizmu. Zarówno regularne ćwiczenia aerobowe, jak i trening siłowy przynoszą szereg pozytywnych wpływów zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. UKŁAD NERWOWY
12 czerwca 2023
Staw kolanowy to jeden z największych i najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim ciele. Jest to połączenie trzech kości: kości udowej, kości piszczelowej oraz kości rzepki. Staw kolanowy pozwala na zginanie
12 czerwca 2023
Zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego, to bolesny stan zapalny, który wpływa na ruchomość żuchwy i codzienne funkcje ustno-twarzowe. Ta dysfunkcja stawu jest spowodowana zapaleniem połączenia między kością skroniową a żuchwą, co może
12 czerwca 2023

Rehabilitacja maluchów. Czym różni się od tej dla dorosłych?

Fizjoterapia to nie tylko leczenie kontuzji, odzyskiwanie sprawności po zabiegach operacyjnych czy usuwanie dolegliwości bólowych. Fizjoterapia to również profilaktyka i eliminowanie drobnych nieprawidłowości, które pozostawione na długi czas mogą doprowadzić do kontuzji. Dlatego profilaktyka, stosowana u najmłodszych ma tak ogromne znaczenie dla jego rozwoju.

 

 

PEDIATRA, ORTOPEDA… PO CO JESZCZE FIZJOTERAPEUTA?

 

Wykształcony fizjoterapeuta, który na co dzień pracuje z dziećmi ma często bardziej holistyczne podejście do malucha. Częściej więc jest w stanie znaleźć przyczyny częstego płaczu, kolek czy zaparć.

 

Potrafi też wskazać, jak pomóc maluchowi wykonywać różne czynności, aby prawidłowo rozwijał swoją koordynację ruchową, koncentrację oraz pracę oczu.

 

W obecnych czasach bardzo dużo dzieci potrzebuje wsparcia fizjoterapeuty. Wczesna praca nad wszelkimi nieprawidłowościami wspomaga prawidłowy rozwój, dając dziecku szansę na wyeliminowanie zagrożeń w funkcjonowaniu, które często nasilają się dopiero w dorosłym życiu.

 

 

NAJCZĘSTSZE NIEPOŻĄDANE ZJAWISKA U MAŁYCH DZIECI

 

W pierwszy miesiącach życia należy zwracać szczególną uwagę na niepokojące sygnały:

 

- Częściej układa głowę na którąś ze stron

- Będąc na brzuchu nie unosi głowy, nie podpiera się na rękach

- Ma spłaszczoną bądź asymetryczną czaszkę

- Ma trudności w utrzymaniu głowy przy noszeniu na rękach

- Leżąc na plecach nie unosi nóg do góry

- Odgina główkę i ciało w literę C

- Na plecach nie bawi się stopami

- Miewa często zaciśnięte piąstki

- Nie robi obrotów z pleców na brzuch

 

Ponadto warto zareagować, gdy po 10 miesiącu życia nie pełza i nie czworakuje (jest mało ruchliwe), a po 12 miesiącu życia nie siada samodzielnie i nie staje przy meblach.

 

 

JAK WYGLĄDA WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY

 

W czasie wizyty przeprowadzamy dokładny wywiad z opiekunami dziecka. Sprawdzamy przy tym typowe dla wieku odruchy, a także reakcje podczas leżenia na plecach i brzuchu. Opieramy się głównie na indywidualnie dobranych metodach i technikach pracy z dziećmi.

 

Podpowiadamy również, jakie ćwiczenia wprowadzić w życie malucha, aby przynosiły poprawę w niwelowaniu dolegliwości.

 

 

REHABILITACJA DZIECI A DOROSŁYCH

 

Pamiętajmy, że dzieci szybko się nudzą i nie lubią wykonywać żmudnych, powtarzalnych ćwiczeń.

 

Dlatego najważniejsze jest to, aby do pracy nad maluchem wprowadzać elementy zabawy, które pobudzą jego ciekawość. Staramy się więc zawsze brać to pod uwagę, odpowiednio planować rehabilitację oraz korzystać ze sprzętu dopasowanego do wieku.

 

 

NIE CZEKAJMY, AŻ COŚ SAMOISTNIE MINIE

 

Odpowiednia rehabilitacja to podstawa dalszego, prawidłowego rozwoju dziecka. Profilaktyka to najlepsze co możemy dać swojemu maluszkowi. Już od pierwszych dni możemy bowiem dbać o jego rozwój i zapewnić mu lepszy start w dorosłe życie.

 

Jeśli zauważyłeś/aś powyższe zjawiska u swojego dziecka lub po prostu chcesz mieć pewność, że nie boryka się z jakimiś ograniczeniami, zapraszamy do naszej kliniki. Pomożemy Tobie ustalić najważniejsze kwestie związane z jego prawidłowym rozwojem.