*Klikając w przycisk "Wyślij wiadomość" wyrażasz jednocześnie zgodę na jednorazowy kontakt telefoniczny pod wskazany numer telefonu lub jednorazowy kontakt pod wskazany adres e-mail, w celu udzielenia informacji dotyczących możliwości współpracy.
Twój numer telefonu nie zostanie wykorzystany do późniejszego dystrybuowania treści czy reklamowania usług bez wyraźnej zgody.
Media
Zespół
Oferta
Menu główne
Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia 2020
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione.
Edenmedic Jolanta Wikaryjczyk | Gdynia | 2024 | Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć oraz treści zabronione. Polityka prywatności >>
Adres:
Recepcja:
+48 604 448 521
Adres e-mail:
edenmedic.gdynia@gmail.com
Godziny otwarcia / rejestracji:
Poniedziałek - Piątek
8:00 - 20:00
Zaobserwuj nas:
tel. kom. 604 448 521
Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3
Menu
tel. kom. 604 448 521
Gdynia, Skwer Kościuszki 15/3
Fizjoterapia to nie tylko leczenie kontuzji, odzyskiwanie sprawności po zabiegach operacyjnych czy usuwanie dolegliwości bólowych. Fizjoterapia to również profilaktyka i eliminowanie drobnych nieprawidłowości, które pozostawione na długi czas mogą doprowadzić do kontuzji. Dlatego profilaktyka, stosowana u najmłodszych ma tak ogromne znaczenie dla jego rozwoju.
PEDIATRA, ORTOPEDA… PO CO JESZCZE FIZJOTERAPEUTA?
Wykształcony fizjoterapeuta, który na co dzień pracuje z dziećmi ma często bardziej holistyczne podejście do malucha. Częściej więc jest w stanie znaleźć przyczyny częstego płaczu, kolek czy zaparć.
Potrafi też wskazać, jak pomóc maluchowi wykonywać różne czynności, aby prawidłowo rozwijał swoją koordynację ruchową, koncentrację oraz pracę oczu.
W obecnych czasach bardzo dużo dzieci potrzebuje wsparcia fizjoterapeuty. Wczesna praca nad wszelkimi nieprawidłowościami wspomaga prawidłowy rozwój, dając dziecku szansę na wyeliminowanie zagrożeń w funkcjonowaniu, które często nasilają się dopiero w dorosłym życiu.
NAJCZĘSTSZE NIEPOŻĄDANE ZJAWISKA U MAŁYCH DZIECI
W pierwszy miesiącach życia należy zwracać szczególną uwagę na niepokojące sygnały:
- Częściej układa głowę na którąś ze stron
- Będąc na brzuchu nie unosi głowy, nie podpiera się na rękach
- Ma spłaszczoną bądź asymetryczną czaszkę
- Ma trudności w utrzymaniu głowy przy noszeniu na rękach
- Leżąc na plecach nie unosi nóg do góry
- Odgina główkę i ciało w literę C
- Na plecach nie bawi się stopami
- Miewa często zaciśnięte piąstki
- Nie robi obrotów z pleców na brzuch
Ponadto warto zareagować, gdy po 10 miesiącu życia nie pełza i nie czworakuje (jest mało ruchliwe), a po 12 miesiącu życia nie siada samodzielnie i nie staje przy meblach.
JAK WYGLĄDA WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY
W czasie wizyty przeprowadzamy dokładny wywiad z opiekunami dziecka. Sprawdzamy przy tym typowe dla wieku odruchy, a także reakcje podczas leżenia na plecach i brzuchu. Opieramy się głównie na indywidualnie dobranych metodach i technikach pracy z dziećmi.
Podpowiadamy również, jakie ćwiczenia wprowadzić w życie malucha, aby przynosiły poprawę w niwelowaniu dolegliwości.
REHABILITACJA DZIECI A DOROSŁYCH
Pamiętajmy, że dzieci szybko się nudzą i nie lubią wykonywać żmudnych, powtarzalnych ćwiczeń.
Dlatego najważniejsze jest to, aby do pracy nad maluchem wprowadzać elementy zabawy, które pobudzą jego ciekawość. Staramy się więc zawsze brać to pod uwagę, odpowiednio planować rehabilitację oraz korzystać ze sprzętu dopasowanego do wieku.
NIE CZEKAJMY, AŻ COŚ SAMOISTNIE MINIE
Odpowiednia rehabilitacja to podstawa dalszego, prawidłowego rozwoju dziecka. Profilaktyka to najlepsze co możemy dać swojemu maluszkowi. Już od pierwszych dni możemy bowiem dbać o jego rozwój i zapewnić mu lepszy start w dorosłe życie.
Jeśli zauważyłeś/aś powyższe zjawiska u swojego dziecka lub po prostu chcesz mieć pewność, że nie boryka się z jakimiś ograniczeniami, zapraszamy do naszej kliniki. Pomożemy Tobie ustalić najważniejsze kwestie związane z jego prawidłowym rozwojem.